вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Niewłaściwie zabezpieczone ogrodzenia z drewna prędko się destruują i mogą ostatecznie stracić swój pierwotny czar oraz cechy. Decydując się na używanie drzewa na płot należałoby poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba rozpocząć od należytego oraz skrupulatnego przygotowania materiału na ogrodzenie, gdyż od tego zależy rezultat końcowy własnych robót. Przed użyciem produktów do ochrony oraz dekoracji ogrodzeń z drewna istotne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Jak ochronimy już nasze płot przed progresem biokorozji, trzeba nanieść następne preparaty, które asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie stworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi oraz troski.

Zupełnie inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ów odmiana płotów jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji w następstwie tego dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий